Poistenie, ktoré má hlavu a labku

Pre ochorenie a úraz

Hlavné tváre spoločnosti PetExpert

Derek J. Cummins, SPOLUZAKLADATEĽ

All his life Derek has been surrounded by animals growing up in Ireland and the UK. An animal household including dogs, cats, birds and even a house trained duck!

His career spans over 25 years in technology multi national companies including ICT, telecommunications, system integration and software development. In the last 14 years, he has held several executive positions including Board Member, Managing Director and CEO of technology industry leaders in Europe and North America.

Passionate about improving standards around animal health and with a never ending drive for technology innovation, he is excited about the future growth of PetExpert internationally.

Jan Moravec, SPOLUZAKLADATEĽ

Nikdy som nechápal, prečo musí človek v dnešnej dobe vyplňovať v poisťovni zdĺhavé formuláre údajmi, ktoré sú už dávno k dispozícii. Hnevalo ma, aké sú niektoré procesy neefektívne a zdĺhavé a ako sa klient ocitá v neférovej pozícii, keď čaká na verdikt veľkej inštitúcie. Vedel som, že sa to dá robiť rýchlejšie, lepšie a z pohľadu klienta dôstojnejšie. Chcel som takisto spojiť svoju vášeň pre technológie a softvér so zmysluplnou službou, ktorá naozaj pomáha.  A tak prišlo na založenie poistenia PetExpert.

Mojou zodpovednosťou je, aby u nás v spoločnosti PetExpert všetko fungovalo najmä zhľadiska technológií (softvérov) a procesov a aby všetky tie úžasné „hračky“ v podobe strojového učenia, nástrojov na detekciu podvodov, dynamických dátových modelov a mnohých ďalších vzájomne spolupracovali. Zároveň dbám na to, aby boli prekryté vrstvou jednoduchosti a komfortu pre našich klientov a partnerov.

No a potom je tu naša mačka Spotty, ktorá sa občas ocitá v role pokusného zvieraťa, na ktorom overujeme, ako má všetko prebiehať v prípade poisteného klienta v ambulancii veterinára. Myslím však, že jej to neprekáža a pozornosť veterinárov si užíva.:)

Kdo je PetExpert - spoluzakladatel pojištění psů a koček
Součástí PetExpert je i tým veterinářů

MVDr. Jitka Tahadlová, Channel manager

Zvieratá ma sprevádzajú po celý život, moje prvé spomienky patria dalmatínke Darine a krave Betke. Blízky kontakt so zvieratami všetkých možných druhov ma už v detstve priviedol k myšlienke stať sa veterinárkou.

So svojím prvým psom Fredym som sa venovala služobnej a športovej kynológii. Fredy našťastie svoj napoly pracovný život prežil bez vážnejších úrazov. Môj druhý pes, sučka Solitaire, toľko šťastia nemala a už v dvoch rokoch musela po vážnom úraze podstúpiť operáciu a v nasledujúcich rokoch zložitú a nákladnú reoperáciu spojenú s rehabilitáciou. Svojmu psiemu kamarátovi som nikdy nemusela odoprieť ošetrenie z finančných dôvodov. Už ako študentka som odkladala každú zarobenú stokorunáčku, ale našťastie moja psia svorka bola súčasťou aj tej ľudskej, v ktorej som mala vždy skvelé zázemie. Zároveň som už vtedy premýšľala nad tým, prečo v našej domovine nefunguje podobné poistenie, aké som poznala z Anglicka. Zjednodušene povedané, majiteľ príde k veterinárovi, ukáže kartičku a všetko rieši poisťovňa.

Hlavnou náplňou mojej práce vo firme je komunikácia s veterinármi a ich podpora. Aj naďalej sa však stretávam s majiteľmi zvierat, ktorí mi vždy pripomenú, že starostlivosť o ich maznáčikov je pre nich prioritou. Pracovať v spoločnosti PetExpert znamená pre mňa možnosť pokračovať v základnej myšlienke môjho povolania, a to pomáhať zvieratám.

MVDr. Kristína Škubalová, partner manager

Už od svojho detstva som sa chcela stať veterinárkou. Pamätám si, že ako malá som sa rada ačasto starala o psy a mačky v našej rodine aj v okolí. Po skončení štúdia na strednej škole som vyštudovala Fakultu veterinárneho lekárstva v Brne. V priebehu 9 rokov som potom ako veterinárna lekárka pôsobila na viacerých veterinárnych pracoviskách. V januári 2018 som sa stala súčasťou tímu PetExpert, kde sa starám o partnerské veterinárne pracoviská v rámci siete PetExpert v Českej republike a na Slovensku. Moja práca znamená pre mňa možnosť prispievať k budovaniu kvalitného veterinárneho zdravotného poistenia a zároveň aj možnosť nestratiť kontakt s veterinárnou medicínou.

Neoddeliteľnou súčasťou je aj moja 9-ročná sučka kríženca teriéra a pudla „Hany“, ktorá ma so svojím povestným úsmevom často a verne sprevádza na cestách za veterinárnymi lekármi po Českej republike a Slovensku.

Jitka Pužmanová Novotná, likvidace pu

Psy sú veľkou láskou môjho života a takisto ma baví práca v poisťovníctve, v ktorom sa už pár rokov pohybujem. Keď som videla pracovnú ponuku, ktorá by umožnila prepojiť to, čo mám rada, s tým, čomu rozumiem, neváhala som ani minútu. Mám na starosti likvidáciu poistných udalostí našich štvornohých klientov. PetExpert je malá spoločnosť a tvoria ju výhradne milovníci a majitelia psov a mačiek, a to je jeden z hlavných atribútov, ktorý sa premieta do našej práce. Som rada, že pri posudzovaní nárokov na poistné plnenie môžem prihliadnuť aj na príbeh v pozadí a nemusím sa striktne držať len poistných podmienok.

Pri práci v poisťovni som si pre papiere na stole často nemala kam položiť ani hrnček s kávou. Aj po zavedení digitalizácie trval proces likvidácie niekoľko dní alebo týždňov a čokoľvek „mimo pravidiel“ bol problém. V tomto smere je spoločnosť PetExpert unikátna. Nároky za ošetrenie sa vyplácajú v čase, keď je klient u veterinára. Neštandardné požiadavky či nápady a podnety klientov berieme vážne a riešime ich rádovo v hodinách.

Ako majiteľka psov som si sama vyskúšala, aké problémy dokáže spôsobiť choroba psa. Prežívať strach o zdravie a život psieho priateľa a k tomu ešte riešiť finančnú stránku bolo veľmi stresujúce. Preto vidím veľký zmysel v tom, čo robíme. Pri návšteve veterinárnej ambulancie si často vypočujem smutný príbeh o tom, že liečba bola skrátka príliš nákladná na to, aby si ju rodina mohla dovoliť. Mám jednoducho šťastie, že robím prácu, ktorá má hlavu a labku.

Ivana Mejstříková, služby zákazníkOm

Nášho prvého psa zaobstarali rodičia, keď som mala tri roky. Bol to bernardín. A keďže bol pre mňa príliš veľký, dostala som v štyroch rokoch jazvečíka Fifinku. Od vtedy bolo jasné, že psy sú v mojom živote číslo jeden. Láska ku psom a celkovo ku všetkým zvieratám ma priviedla k práci v spoločnosti PetExpert. Keď som sa po škole osamostatnila a zaobstarala som si svojho prvého vlastného psa z útulku, uvedomila som si, aké náročné je starať sa o ňho z hľadiska kompletnej veterinárnej starostlivosti, ktorú práve tento pes z nevhodných podmienok potreboval. O tom, že existuje poistenie pre psy, som vtedy ešte nevedela nič, a tak jeho 4-ročná liečba značne zasiahla do môjho rozpočtu.

V spoločnosti PetExpert mám na starosti zákaznícky servis a práca ma veľmi baví. Nielenže sa naďalej venujem tomu, čo som robila predtým, ale takisto sa každý deň stretávam s ľuďmi, ktorí milujú psy a mačky rovnako ako ja. Je pre mňa teda oveľa ľahšie hovoriť so zákazníkmi spoločnosti PetExpert telefonicky a poradiť v prípade, že so svojím zvieraťom riešia nejaký zdravotný problém.

Lidé z PetExpert - pojištění psů a koček

Karolína Jirsová, sociálnE média

Už od maličkasom milovala zvieratá, ale rodičia mi nechceli žiadne zaobstarať. Vynahrádzali mi to tým, že sme strážili psy známym a v ôsmich rokoch som začala navštevovať statok, kde som jazdila na koni a pomáhala so všetkými zvieratami. Keď som mala osemnásť, v dedine v horách som našla Liškyna a sľúbila som mu kvalitný domov a lásku, nech už to bude kdekoľvek. Teraz je to už desať rokov, čo tohto kríženca jazvečíka s bohviečím nadovšetko milujem!

Počas štúdia a následne po škole som pracovala vo veľkej zahraničnej poisťovacej spoločnosti, ale bola to pre mňa iba práca, v ktorej som nebola šťastná. Vedela som, že mi tam niečo chýba. Keď som objavila ponuku práce v spoločnosti PetExpert, hneď som vedela, že je to pre mňa ideálna kombinácia. Mohla som si splniť sen pracovať so zvieratami a zároveň využiť skúsenosti z poisťovníctva.

Tato práca splnila všetky moje očakávania, môžem tráviť čas v príjemnom prostredí a byť celý deň s Liškynom. Zároveň mám dobrý pocit, že moja práca má zmysel. V dnešnej dobe je veterinárna starostlivosť veľmi nákladná a vďaka nášmu poisteniu má viac maznáčikov dostupnú kvalitnú veterinárnu starostlivosť. Príbehy, v ktorých sa dozviem, že ľudia nechali utratiť psa len preto, lebo nemali dostatok peňazí na liečbu, sú bolestivé. Naše poistenie môže pomôcť tomuto zabrániť. Je mi cťou, že som súčasťou tímu, ktorý robí poistenie, ktoré má hlavu a labku.

Chceli by ste sa stať súčasťou nášho tímu? Napíšte nám na info@mojpetexpert.sk.