Poistenie, ktoré má hlavu a labku

Pre ochorenie a úraz

Časté otázky klientov

O poistení

Stojí poistenie zvieraťa naozaj za to?

Jednoduchá odpoveď: Áno.

Ak túto odpoveď rozvedieme, domáci maznáčikovia sú viac než len zvieratá — väčšina majiteľov ich berie ako členov svojej rodiny. A ako člen rodiny si zaslúži aj zodpovedajúcu zdravotnú starostlivosť. Už sme utratili veľa peňazí za veterinárne náklady. A čo tak zainvestovať trochu peňazí každý mesiac a mať istotu, že ak nastane neočakávaná situácia, všetko bude uhradené z poistenia?

Na škodu mnohých domácich maznáčikov existuje veľa majiteľov so skreslenými predstavami o poistení zvierat. Niektorí ľudia sa domnievajú, že celý systém poistenia je zlý. Snažia sa odpovedať na otázku: „Čo budem mať z poistenia?“ v súvislosti s tým, čo za poistenie zaplatia a čo je poistenie schopné zaplatiť za nich.

Poistenie domácich maznáčikov však nie je o ušetrení peňažných prostriedkov. Ide o pokrytie nečakaných výdavkov. Ide o vytvorenie bezpečnej rezervy (siete), ktorú hádam nebudete musieť nikdy využiť. Poistenie zvieraťa je ochrana proti najhoršiemu scenáru, ktorý môže nastať. Možno ste už počuli pojem „ekonomická eutanázia“. Zatiaľ čo eutanázia je najľahšia možná cesta pre vášho maznáčika ,ako ukončiť jeho život v prípade vážneho ochorenia, ekonomická eutanázia sa týka ukončenia jeho života, pretože majiteľ si nemôže dovoliť liečbu. Je to nešťastná situácia a dá sa jej vyhnúť tým, že získate komplexné poistenie.

Ale môj maznáčik je zdravý! Naozaj potrebujem poistenie?

V ideálnom svete zostávajú vaši maznáčikovia zdraví, kým sa dožijú pokročilého veku. V reálnom svete sa však približne v 25 % všetkých psov objaví v priebehu života nádorové ochorenie. Pri jednej z desiatich mačiek sa prejaví ochorenie močových ciest. V prípade, že si zaobstaráte určitú rasu, môže sa toto riziko zvýšiť.  Medzi päť najčastejších diagnóz patrí: zápal maternice, nádory kože, nádory mliečnych žliaz, zápal ucha a mnoho ďalších traumatických poranení kože.

Tieto štatistiky neuvádzame preto, aby sme vás vystrašili. Vieme, že najsmutnejší je pohľad na zviera, ktoré nemôže byť ošetrené pre nedostatok finančných prostriedkov.

Nemôžem si jednoducho odložiť peniaze bokom na najnutnejšie prípady?

Majitelia psov s poistením platia priemerne o niečo viac ako 25€ za mesačné poistné, čo predstavuje 300€ ročne. Aj keď každý rok odložíte tieto peniaze bokom na bankový účet, nepokryjete mnoho zo zmienených núdzových situácií.

Náklady na naliehavé operácie alebo život zachraňujúce lieky, ktoré zmierňujú prejavy rakoviny, sa môžu ľahko vyšplhať na tisíce Euro. Okrem toho každým rokom rastú aj náklady na veterinárne ošetrenia a tento trend sa nezmení ani v budúcnosti. Neočakávané ochorenia alebo zranenia nie je možné naplánovať. Nevyhnutné veterinárne ošetrenie môže byť potrebné kedykoľvek. A usporenie niekoľkých stoeuro každý rok to nedokáže vyriešiť.

Poistné plnenie pri mačke s rakovinou môže dosiahnuť až 2.000€. To by presiahlo váš fond vymedzený na veterinárne náklady za niekoľko rokov. Väčšinou však ide dokonca o viac nákladov na jednu vec, a to znamená, že ľahko môžete minúť v priemere niekoľko tisíc Euro. Napríklad len také bežné a jednoduché zvracanie a črevné problémy psa môžu stáť viac, než očakávate. Priemerné poistné plnenie pri takomto stave je 550€. V extrémnych prípadoch môžu náklady dosiahnuť až tisíce Euro. Na našom blogu nájdete množstvo príbehov klientov o tom, ako im poistenie PetExpert finančne pomohlo.

Samozrejme, nie každé zviera vás bude v priebehu svojho života stáť desaťtisíce za veterinárne ošetrenia. Všetci dúfame, že váš maznáčik bude žiť dlhý a šťastný život. No nikdy nemôžete vedieť, či a kedy budete potrebovať lekársku pohotovosť. A mať úspory na účte s niekoľkými stovkami nebude stačiť, ak nechcete rozhodovať medzi svojím maznáčikom a peňaženkou.

Prečo PetExpert?

Zaoberáme sa iba poistením maznáčikov. Vďaka tomu vám môžeme venovať všetku potrebnú starostlivosť. A to najdôležitejšie: máme vyššie limity poistného plnenia, menej výluk (situácií, keď peniaze nevyplatíme), nízku spoluúčasť (od 10 %) a všetko prebieha medzi nami a veterinárom – vy neplatíte okrem spoluúčasti nič, nikde nič nevyplňujete ani neposielate. Navyše poistitelom je ČSOB Pojišťovna.

Dohodnutie poistenia

Čo ak pri zadaní údajov na vytvorenie poistenia spravím chybu?

Ak pri dohodnutí poistenia spravíte chybu, napríklad v čísle čipu, kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky a my vykonáme úpravu.

Kedy môžem zvieratko poistiť?

Psa alebo mačku je možné poistiť vo veku viac ako osem týždňov a najneskôr vo veku 10 rokov pri malých plemenách psov, 8 rokov pri stredných plemenách psov a mačiek a 6 rokov pri veľkých plemenách psov.

Neviem presný dátum narodenia svojho maznáčika

Ak nepoznáte presný dátum narodenia, pokúste sa ho odhadnúť. Veterinár vám pri najbližšej návšteve určite rád poradí a potom nám vek spresníte e-mailom.

Mám svojho veterinára, ktorému dôverujem, ale nie je uvedený na vašich stránkach

Keď nám zašlete kontakt na svojho veterinára, radi ho oslovíme a ponúkneme mu spoluprácu. Veľká časť veterinárov sa na spoluprácu odhodlala práve preto, lebo sa poistili ich klienti.

Viem, že moje zviera je choré. Môžem ho aj tak dať poistiť?

Áno, môžete, ale, bohužiaľ, nemôžeme zaplatiť liečbu ochorenia, ktoré vzniklo pred začiatkom poistenia. Je takisto dôležité pravdivo vyplniť zdravotný dotazník zvieraťa pri dohodovaní poistenia.

Mám problém s platbou

Ak platbu nevykonáte pri dohodnutí poistenia, budeme vás kontaktovať a zašleme odkaz na dokončenie platby, prípadne číslo účtu na prevod. Platbu môžete zrealizovať aj prostredníctvom našej platobnej brány.

Podmienky poistenia

Čo ak nebudem mať uhradené poistné?

Poistné musí byť uhradené, aby sme za vás mohli veterinárovi uhradiť ošetrenie. Včas a niekoľkokrát vás upozorníme, aby bolo možné dať všetko do poriadku.

Platí poistenie aj v zahraničí?

V zahraničí poistenie zatiaľ neplatí.

Koľko zaplatím za spoluúčasť?

Spoluúčasť je od 10 %, najmenej však 25€ na poistnú udalosť (tá obvykle zahŕňa viac návštev). Spoluúčasť uhradíte priamo nášmu zmluvnému veterinárovi, zvyšok nákladov zaplatíme priamo jemu.

Čo je čakacia lehota a prečo je v zmluve?

Čakacia lehota je obdobie, počas ktorého nemôžeme vyplatiť žiadny nárok. Ide o interval 30 dní od dohodnutia poistenia do jeho prvého uplatnenia v prípade ochorenia a 3 dní v prípade úrazu. Len pri odcudzení a strate je lehota 60 dní. V prípade ortopedických operácií s výnimkou zlomeniny je čakacia lehota 6 mesiacov. Čakacia lehota je nástroj, ktorý obmedzuje špekulatívne uzatváranie poistenia,a tým sa poistenie stáva lacnejším pre všetkých poctivých majiteľov.

Prečo poistenie nehradí preventívnu starostlivosť a očkovania?

Chceme zabezpečiť cenovú dostupnosť poistenia, nemôžeme preto hradiť náklady napreventívnu liečbu. Ak však v období dvoch rokov nevyužijete poistné plnenie, máte od nás nárok na vyplatenie preventívnej prehliadky alebo iných služieb u svojho veterinára vo výške 50€.

Môžem nechať ošetriť svojho maznáčika u akéhokoľvek veterinára?

Máte k dispozícii všetkých našich zmluvných veterinárov. Ich zoznam nájdete tu. V prípade akútneho ohrozenia života zvieraťa postupujte podľa tohto návodu.

Je možné hradiť z poistenia dyspláziu kĺbov?

Dysplázia kĺbov je chronické ochorenie, ktoré naše poistenie nekryje.

Máte konkrétnu otázku, ktorú sme tu nezodpovedali? Sme k dispozícii na čete alebo na telefónnom čísle +421 232 17 99 55.